Wireless Systems Manager

program pro řízení mikroportů

 

Sennheiser WSM je profesionální program pro vzdálené řízení a dohled nad bezdrátovými systémy. Zjednodušuje práci zvukového mistra, který spravuje větší množství bezdrátových kanálů, zejména ve velkých muzikálových divadlech, na festivalech a koncertech nebo v televizních studiích. WSM umožňuje správu bezdrátových mikrofonů i zpětných odposlechů (IEM).

Vlastnosti

 

Vlastnosti verze WSM 4.0

Nová grafika plánování frekvencí
Plánování přenosových frekvencí je komplikovaná věc, protože musíme brát v úvahu velké množství údajů. Které rozsahy jsou volné a které můžeme použít? Kolik pracovních frekvencí potřebujeme a kolik musíme připravit záložních? Jaké rozsahy mají použité vysílače a přijímače?
Vylepšené zobrazení WSM 4.0 nabízí perfektní přehled o všech parametrech a je z toho důvodu velice účinným nástrojem v rukou zvukaře.

Import a export souborů
Uživatel může vkládat soubory povolených frekvencí, které program použije pro naplánování celého bezdrátového systému. Pro offline plánování před vystoupením je možné vložit i zobrazení frekvenčního spektra. Všechna nastavení mohou být uložena a např. zaslána e-mailem pro naplánování dalšího koncertu v jiném městě.

Volitelný seznam mikroportů a obsazených frekvencí
WSM zobrazuje všechy údaje o připojených mikroportech i použitých frekvencích s možností zvětšení požadovaného pohledu. Při kontrole frekvencí může uživatel zadat údaje podle místních podmínek a zvlášť zkontrolovat mikroporty i IEM systémy na samostatné obrazovce. Přehled zobrazuje frekvenční rozsahy systémů Sennheiser a umožňuje nastavit i pojmenovat záložky, například výrazně označit mikrofony pro hlavní zpěváky. V seznamu je možno označit frekvence, na kterých vysílají mikroporty jiných značek. Samozřejmě je možné definovat náhradní frekvence, na které se systém nastaví v případě náhlého rušení hlavních rozsahů. Celý frekvenční plán je možno přizpůsobit podle místní situace (DVB-T kanály nebo vysílače LTE).

Nový algoritmus výpočtu frekvencí
Frekvence mohou být nastaveny ručně nebo automaticky. Při automatickém výpočtu frekvencí se používá nový algoritmus, který bere v úvahu i spolehlivost vybraných frekvencí.

Stávající funkce

Výpočet frekvencí
Po kontrole celého přenosového pásma systém vygeneruje požadovaný počet frekvencí, které nejsou rušeny cizími vysílači (analogová i digitální televize, mikroporty jiných značek) ani ovlivněny vlastními vysílači Sennheiser.
 
Mikrofony a IEM
Na jedné obrazovce počítače vidíte celý bezdrátový systém se všemi parametry bezdrátových mikrofonů i bezdrátových zpětných odposlechů.
 
Kontrolní režim IEM
Při zapnutí režimu Engineer Mode má monitorový zvukař dokonalý přehled o odposlechovém signálu každého hudebníka. Stačí do jednoho přijímače načíst data ostatních (u typu EK 300 IEM G3 až 16 profilů, u typu EK 2000 IEM až 32 profilů) a máte ihned k dispozici tyto údaje každého kanálu: frekvence, číslo předvolby, jméno, nastavení Squelch, režim stereo/mono, vyvážení kanálů, limitér, zvýraznění výšek. Tento režim je součástí ovládacího menu přijímače od verze firmware 1.4.4.
 
Měření síly pole
Software umožňuje změřit sílu signálu v konkrétním prostoru (pódium, jeviště, zákulisí). Stačí spustit funkci RF Level Recorder a projít s vysílačem celý prostor. Na grafu potom vidíte úroveň obou diverzitních signálů v každém místě a máte možnost změnit nastavení antén či choreografii vystoupení.
 
Řízení přijímačů a vysílačů
Všechny parametry stacionárních jednotek můžete řídit přímo z obrazovky WSM. Po zapnutí Remote Access jsou ovládací prvky jednotek odpojeny a všechny změny, jako ladění, úroveň šumové brány Squelch, výstupní úroveň signálu, jméno kanálu apod., je možno provádět pouze pomocí software.
 
Označení kanálů
Každý kanál může být označen jménem a ikonou pro rychlejší orientaci ve velkých systémech. Umístění kanálu v obrazovce je libovolné - můžete si na první místo dát kanál, který preferujete, nebo si vytvořit skupiny nástrojů nebo vokálů.
 
 
 
 
 

Na obrazovce je možné nastavit skupiny kanálů podle jejich důležitosti

 

 


V pohledu "Professional Setup" je možné barevně označit obsazené frekvence

 

 

 

 
Vypočítané frekvence odolné proti intemodulaci jsou vnitřně označeny a systém je považuje za stabilní

 

 

 

 
Po kompletním výpočtu jsou volné části pásma přiděleny jednotlivým mikroportům

 

Podpora zařízení Sennheiser

 

Požadavky WSM 4.4.1 na operační systém

 

 

Stáhnout WSM 4.4.1 pro systém Windows nebo Mac OSX

Tento e-shop je umístěn na serveru ELEKTROAKUSTIKA.CZ. Používá se opensource systém OpenCart
MIKROFONY © 2019