Často kladené otázky na bezdrátové systémy

Proč nemám dostatečnou úroveň na audio výstupu přijímače?
 
Překontrolujte nastavení citlivosti (sensitivity) na vysílači zda není na příliš nízké úrovni (ve výrobě je nastaveno -30 dB).
 
 
Proč slyším z reproduktorů hlasité praskání když je vysílač vypnutý?
 
Šumová brána (squelch) může být nastavena na příliš nízkou úroveň nebo přímo na 0. Zkuste zvýšit úroveň na 5-15 dB.
 
 
Proč můj bezdrátový set silně šumí i když je vysílač vypnutý?
 
Zřejmě máte naladěnou frekvenci televizního kanálu. Z důvodů omezení vysílacího pásma pro televizní vysílače a bezdrátové mikrofony, které bylo oficiálně vyhlášeno Českým telekomunikačním úřadem ve Všeobecném oprávnění VO-R/10/04.2012-7, není od letošního roku možné používat frekvenční pásmo nad 786 MHz na provoz bezdrátových mikrofonů. Toto pásmo bude nadále využíváno výhradně mobilními operátory pro vysokorychlostní datové služby. U mikroportů Sennheiser se jedná o pásma D a E.
Používané frekvence vysílačů v pásmu UHF:
- Frekvenční rozsah A 548 - 572 MHz
- Frekvenční rozsah GB 606 - 630 MHz
- Frekvenční rozsah B 614 - 638 MHz
- Frekvenční rozsah C 766 - 790 MHz

Z důvodů omezení vysílacího pásma pro televizní vysílače a bezdrátové mikrofony, které bylo oficiálně vyhlášeno Českým telekomunikačním úřadem ve Všeobecném oprávnění VO-R/10/04.2012-7, není od letošního roku možné používat frekvenční pásmo nad 786 MHz na provoz bezdrátových mikrofonůToto pásmo bude nadále využíváno výhradně mobilními operátory pro vysokorychlostní datové služby. U mikroportů Sennheiser se jedná o pásma D a E

 
Můj evolution wireless má velmi malý dosah. Když s vysílačem odejdu asi 30 metrů, přijímač vypne signál.
 
Máte příliš vysoko nastavenou úroveň šumové brány (squelch). Normálně by měla být mezi 5 až 10/15 dB. Pokud je pro nerušený příjem nezbytné nastavit vyšší úroveň, pravděpodobně operujete na na frekvenci TV vysílače.
 
 
Bezdrátový systém má časté výpadky (malý dosah, vypíná se). V čem je problém?
 
Šumová brána (squelch) je nastavena příliš vysoko. Typické nastavení je 5-15 dB, vyšší úroveň snižuje dosah vysílače.
 
 
K čemu jsou konektory DATA na zadním panelu přijímačů EM 100?
 
Tyto konektory slouží k programování a diagnostice na speciálních servisních přístrojích Sennheiser.
 
 
Na přijímači svítí MUTE a na výstupu není signál přestože včera ještě systém fungoval a frekvence je stejná.
 
Pravděpodobně jste si omylem změnil nastavení detekce pilotního signálu (PILOT TONE). Detekce musí nastavena stejně na vysílači i přijímači (tzn. na obou vypnuta nebo na obou zapnuta).
 
 
Mám starší systém ew G1 a ztratil jsem mikrofon (ruční vysílač). Zkoušel jsem sladit půjčený vysílač ew G2 s mým přijímačem, ale přestože mám naladěnou stejnou frekvenci, není nic slyšet a na přijímači svítí MUTE.
 
Vysílače i přijímače evolution wireless G1, G2 i G3 jsou navzájem kompatibilní. Jelikož ale verze G1 ještě nepracovala s pilotním signálem (PILOT TONE), musíte v případě, že kombinujete komponenty G1 a G2/G3, vypnout detekci pilotního signálu na novějších přístrojích, tedy G2 a G3 (tzn. nastavit PILOT TONE na OFF). Pilotní signál totiž, jednoduše řečeno, "říká" přijímači, že jedině tento vysílač na této frekvenci je ten správný.
 
 
Je lepší používat pevné frekvence (FREQUENCY BANK) nebo laděné (U)? A mám kombinovat různé skupiny (BANK) nebo ne?
 
Pokud používáte jeden mikroport, je to v zásadě jedno. Pokud ale máte několik mikroportů a používáte je na jedné akci, měli byste z důvodu možného vzájemného rušení kanálů používat pouze frekvence z jedné skupiny. To znamená, že pokud si vyberete např. skupinu 1 (BANK 1), musíte pro všechny mikroporty vybrat frekvence pouze z této skupiny. Pevné frekvence z jedné skupiny jsou totiž spočítány tak, aby se v žádném případě nemohly vzájemně ovlivňovat. Z toho také vyplývá, že pokud máte mikroporty ew G3 řady 100, neměli byste použít současně více než 12 kanálů, což je počet frekvencí v jedné skupině (24 kanálů u řady 300 a 32 kanálů u řady 500).
 
 
Mám podezření že můj bezdrátový systém Sennheiser není originál. Co mám dělat?
 
Na naší webové stránce Nekupujte padělky! najdete základní rysy falzifikátů včetně ukázek zachycených kusů.

 

Tento e-shop je umístěn na serveru ELEKTROAKUSTIKA.CZ. Používá se opensource systém OpenCart
MIKROFONY © 2019