Nekupujte padělky!

Nekupujte padělky!   Rady pro uživatele.

Padělky všeobecně a napodobeniny sluchátek (ale i mikrofonů) Sennheiser
 
Kromě peněz se i kvalitní a výjimečné zboží vždy napodobovalo, lépe řečeno padělalo, a není tomu jinak ani v dnešní době. Padělek nikdy nedosahuje kvality a technických vlastností originálu, naopak aby jeho prodej byl co nejvýhodnější, je výroba maximálně zjednodušena, ošizena. Je napodoben pouze vzhled a schopnost kvalitní reprodukce je minimální. Padělání škodí nejen firmě, jejíž výrobky jsou napodobovány, ale i zákazníkům, kteří jsou ošizeni o kvalitní originál. Může dokonce dojít i k poškození zdraví. Nepoctiví výrobci volí cestu, která jim zaručuje snadný a rychlý zisk tím, že využívají nejen úspěšnou a známou značku, ale i její konkrétní osvědčené modely, které mají vynikající pověst mezi zákazníky. Ne jinak je tomu například s produkty známé německé firmy Sennheiser, největšího výrobce sluchátek. Falšovat jejich produkty se vyplatí, neboť jde o zboží s vynikající pověstí, velkým zájmem zákazníků a tedy snadným a rychlým odbytem na trhu. Padělatelům nahrává i mírně vyšší cena vysoce kvalitních originálů. Zde vzniká příležitost pro "výhodný" prodej, kdy lze zákazníka jednoznačně získat lákavou cenou a přesto si zaručit dostatečný zisk. Tato nízká prodejní cena by měla být také prvním varováním pro potenciálního kupce a v jeho mysli by mělo začít blikat varovné červené světlo. Možná i začne, ale vidina "ušetřených" peněz velmi rychle varování vypne.
 
 
Kvalita padělků
 
Pochopitelně padělatel je schopen napodobit pouze vnější znaky osvědčeného výrobku, tedy jeho vzhled a obal. Zde si však dává práci, v mnohém podobnou při falšování bankovek. Obal je totiž to první co ze zakoupeného zboží zákazník uvidí. V současné době jsou sluchátka nejčastěji balena v takzvaných "blistrech", průhledných plastových obalech s potištěnými papírovými vnitřky. Již tyto obaly jsou velmi podobné či shodné s originály, přestože se mohou v některých detailech i výrazně lišit, jako například v barevném provedení některých nápisů či ploch potištěných kartónů. Bez přímého porovnání s ověřeným originálem málokdo pozná padělek. Proto si nepředstavujte padělky jako snadno rozpoznatelné, na koleni vyrobené a originálům minimálně podobné výrobky zabalené v nekvalitně provedených obalech. Vnější podobě je věnována plná pozornost padělatelů, to, co je uvnitř sluchátek, už tyto lidi zajímá zcela okrajově. Je to vlastně přesně naopak než v tom, co zajímá zákazníka. Obal kupce sice poutá, ale produkt je to, co má vykazovat kvalitu a uspokojovat potřeby a očekávání majitele. Padělatele zajímá pouze obal a vnější signifikantní znaky padělaných sluchátek. Vznikají tak velmi dobře napodobené výrobky, které jsou na první pohled nerozeznatelné od originálu, ovšem pouze do té doby, než je začnete používat, v případě sluchátek poslouchat. Pochopitelně padělatel není schopen přesně napodobit promyšlenou a nákladným vývojem vyšlechtěnou vnitřní konstrukci, tedy reproduktory a systém ozvučnice sluchátek, a tak výsledný zvuk nelze ani vzdáleně srovnávat s originálem.
 
 
Odhalíme padělek?
 
Úroveň kvality zvuku sluchátek různých značek na současném trhu je však tak rozdílná, že méně obeznámený člověk poslouchající padělaná sluchátka si jen povzdychne nad špatnou koupí. Bude v duchu udiven nad tím, proč jsou sluchátka Sennheiser tak vyhledávaná a ceněná, netušíc, že ta sluchátka, která zakoupil, jsou padělkem a s originálním zbožím slavné značky mají společný jen velmi podobný vzhled a neoprávněně využívané logo. Protože běžný zákazník nemá srovnání a zkušenosti, tak ho odlišnost zvuku a určité konstrukční nedostatky nevarují a eventualita padělku ho ani nemusí hned napadnout. Navíc je puzen utkvělou myšlenkou, že právě jemu se podaří zakoupit kvalitní sluchátka známé značky výrazně levněji a výhodněji.
 
 
První varuje obal
 
Jedním z prvních varujících vodítek mohou být nepřesnosti ve výrobě obalu a například následné deformace při spojení dvou částí průhledného výlisku. Odlišné také mohou být fonty písma, rozlišení obrázků, odlišná barevnost či odstíny použitých barev, úroveň tisku a celková kvality obalu. Musíte také počítat s tím, že padělatelů je více, proto se jejich "výrobky" a jejich přesnost napodobení, tedy odlišnosti od originálu, mohou lišit. Může tak dojít i k porovnávání dvou padělků.
 
 
Odlišnosti originálů a padělků
 
Vzhled originálů i padělků je na první pohled obtížně rozeznatelný a mnohé napodobeniny se liší od originálu mnohdy pouze malými detaily v provedení. Ty lze vysledovat většinou pouze přímým srovnáváním a porovnáváním drobných detailů na originálu a padělku. Odlišnosti jsou v místech, kde je obtížnější a řemeslně náročnější dodržet naprostou přesnost, například upevnění pantů u klasických sluchátek se skládacím mostem, zpracování polstrování, nebo míra opracování kovových součástí sluchátek, včetně přesnosti umístění loga do středu. Vodítkem také může být odlišná výbava originálu a padělku. Nejvýraznější zachycenou vizuální odlišností je nepřítomnost pevného plastového pouzdra u modelu PX 100, k jehož padělku je dodáván pouze umělohmotný pytlík s logem. Rozdílné mohou být konektory a kabely, zde je problém opravdu v tom, že vše lze poznat pouze přímým porovnáním buď s originálem, nebo s dostupnou fotografií. Fotografie originálů sluchátek a jejich správné výbavy najdete na www.sennheiser.cz nebo na www.sennheiser.com.
 
 
Jak se bránit?
 
Na internetu je několik adres, kde jsou popsány a na fotografiích ukázány odlišnosti originálních a napodobených sluchátek. Jsou však většinou v angličtině a falšovaná sluchátka jsou označena jednoznačným anglickým "fake". Na internetu se ke zjištění zda již někdo o napodobeninách vašich sluchátek psal, dostanete snadno tím, že do Googlu zadáte hesla "Sennheiser" a "fake" současně s označením modelu sluchátek. Naprostá většina příspěvků je v angličtině a také musíte počítat s tím, že na mnohých je znát upřímná snaha, ale z poněkud zmateného vysvětlování vyplývá naprostá nezkušenost, jak podobné věci prezentovat.

 

Chci si koupit zboží Sennheiser, ne nějaký padělek. Jak mám padělek poznat?
 
Bohužel neexistuje žádné pravidlo „snadno a rychle“. Padělatelé jsou velmi vynalézaví a proto je většinou obtížné vizuálně rozlišit padělek od originálního výrobku. Měli byste být na pozoru, pokud se zboží prodává za nápadně nízkou cenu, nebo pokud se zasílatel nachází na Dálném Východě, protože zboží značky Sennheiser se zákazníkům z Dálného Východu neexpeduje! Značná část zboží, která je v nabídce v online aukcích jsou padělky, proto si nemůžete být jisti, že zboží nabízené jako „novinka“ je originální. Důrazně doporučujeme nakupovat pouze zboží Sennheiser od autorizovaných prodejců.
 
 
Můžu vůbec narazit na padělky zboží Sennheiser?
 
V internetových aukcích na celém světě se stále více objevují padělky známých značek zboží ze všech průmyslových oborů, také značky Sennheiser. Padělatelé mají obrovský zisk z kopírování úspěšného zboží známé značky, aniž by investovali čas a peníze do vývoje a marketingu tohoto zboží. Navíc výroba špičkové technologie je poměrně náročná a proto jsou padělky pouze lacinou napodobeninou, která technické vlastnosti originálu nemá. Abychom vás jako zákazníky ochránili před padělky, eliminovali podvody a podporovali dobré jméno značky Sennheiser, sledujeme prodejce výrobků značky Sennheiser na online platformách my i výrobce – Sennheiser electronic GmbH & Co.KG. Firma Sennheiser podniká právní kroky proti porušením zákona. Kromě patentů a průmyslových a užitných vzorů chrání také svoji ochrannou známku a svoje logo na mezinárodní úrovni.
 
 
Co konkrétně firma Sennheiser dělá proti padělání svého zboží?
 
Kontaktuje vlastníka internetové aukční platformy a požádá ho, aby nabídku vymazal nebo zablokoval prodejce a zabránil tak dalšímu prodeji. V případě, že se padělky prodávají opakovaně, osloví své externí právníky, aby podnikli právní kroky proti prodejci a žádali též náhradu vynaložených nákladů. Na Dálném Východě, odkud pocházejí skoro všechny padělky, provádí ve spolupráci s místními orgány razie, aby omezila množství padělků, které by mohly být prodávány v jiných částech světa jako je Evropa a USA.
 
Co mám dělat, když jsem si koupil padělek zboží Sennheiser?
 
Padělky se většinou skládají ze dvou zcela odlišných částí – velmi pěkného povrchu, který se značně podobá originálu a mizerného vnitřku, který se kvalitou nepodobá originálu ani trochu. Každopádně jste si nekoupili vysokou kvalitu, pro kterou je značka Sennheiser známá. Musíme si všichni uvědomit, že nakupování padělků způsobuje ztrátu pracovních míst v Evropě i dalších částech světa. Pokud jste koupili padělek, prosíme vraťte ho prodejci a žádejte zpět své peníze. Záruční i mimozáruční opravy padělků nebudou v autorizovaném servisu provedeny.

 

Tento e-shop je umístěn na serveru ELEKTROAKUSTIKA.CZ. Používá se opensource systém OpenCart
MIKROFONY © 2019