NEUMANN TLM 107 BK

NEUMANN TLM 107 BK
NEUMANN TLM 107 BK NEUMANN TLM 107 BK
Výrobce: NEUMANN
Model: NEUMANN TLM 107 BK
Dostupnost: 3 až 5 dní
Cena: 30 250Kč
Bez daně: 25 000Kč
Cena v bonusových bodech: 33150

NOVINKA  Studiový velkomembránový mikrofon, 5 char., lowcut/pad, v etui černý

autorizovaný prodejceMaximální všestrannost, nekompromisní kvalita zvuku a novátorské řešení – to je nový TLM 107 s pěti směrovými charakteristikami a zcela novým designem s ovládáním pomocí joysticku.

Klasické proporce kombinované s atraktivním novým provedením – TLM 107 dokonale zapadá do filozofie Neumann „Inovace založené na tradici“. Žádná nostalgie ve stylu „vintage“ nebo „retro“, pouze moderní studiový mikrofon. Díky širokému spektru použití a precizní reprodukci je TLM 107 univerzálním mikrofonem, který poskytuje svobodu při mixáži i postprodukci.

Nová elektronika je inspirována jedním z nejdokonalejších mikrofonů, typem Neumann D-01, a vyniká zejména impulsní odezvou. Mikrofon umožňuje snímat v 5 směrových charakteristikách, základní kulové, kardioidní a osmičkové i doplňkové široké kardioidě a superkardioidě. Zvuk je optimální nejen pro základní kardioidu, ale i pro ostatní charakteristiky v celém kmitočtovém rozsahu a zůstává vyvážený v celém pásmu s lineárním průběhem až do 8 kHz, s mírným zdvihem na nejvyšších kmitočtech. Tento průběh vede k přirozenému a svěžímu zvuku. Zvláštní důraz je kladen na perfektní srozumitelnost, zvláště u obtížné hlásky „s“. Krycí mřížka je optimalizována na nízkou citlivost na rušivé pop-zvuky – retnice a ostatní pazvuky. Blok elektroniky i obě membrány jsou uzeměny, což přispívá k omezení vlivu prachu a vlhkosti na kvalitu signálu.

Beztransformátorové obvody zaručují vysoký stupeň linearity a velký dynamický rozsah. Vlastní šum mikrofonu je téměř neslyšitelný – pouze 10 dB. Maximální úroveň zvuku (SPL) má hodnotu 141 dB s možností zvýšení na 153 dB, což umožnuje i u nejhlučnějších nástrojů záznam bez zkreslení. Basový filtr (Low Cut) je možno nastavit na Linear, 40 Hz nebo 100 Hz pro přizpůsobení každé situaci. Kromě toho, nastavení na 40 Hz eliminuje interference pod základními tóny (41 Hz je kmitočet basové struny E), zatímco nastavení na 100 Hz je vhodné pro mluvené slovo a zpěv (100 Hz odpovídá nejnižšímu tónu barytonu).

Poprvé u mikrofonu Neumann jsou všechny funkce dostupné jedním dotekem. Zvolená směrová charakteristika je signalizována piktogramem v chromovém kroužku, nastavení basového filtru a útlumu je zobrazeno pomocí LED kontrolek vedle přepínače (joysticku). Pro vyloučení možného rozptylování zpěváků jsou přepínač i kontrolky umístěné na zadním panelu. Kontrolky se vypínají 10 vteřin po změně parametrů.

V říjnu 2013 získal TLM 107 cenu "Best of Show" na veletrhu AES.

Vyrábí se v barvě matný nikl a matná černá.

Operating manual

Velkomembránový mikrofon s měnitelnou charakteristikou (koule, široká kardioida, kardioida, superkardioida, osmička)
Vyvážený zvuk ve všech 5 charakteristikách
Ovládací přepínač s LED kontrolkami zvolených parametrů
Beztransformátorové obvody
Přirozený průzračný zvuk hlasu, vynikající přechodová odezva
Vhodný pro zpěv i mluvené slovo, jako hlavní mikrofon v orchestru i spot mikrofon pro smyčce, dřevěné i žesťové nástroje, broadcast (/TV/R) a studiovou práci
Balení včetně otočného kloubu SG 2 a dřevěného kufříku

 

Akustický systém tlakový gradientní
Směrová charakteristika kulová / široká kardioidní / kardioidní / superkardioidní / osmičková
Frekvenční rozsah 20 ... 20 000 Hz
Citlivost při 1 kHz/1 kOhm 11 mV/Pa
Nominální impedance 50 Ohmů
Min. zatěžovací impedance 1 000 Ohmů
Úroveň šumu podle CCIR 22 dB
Úroveň šumu podle A 10 dB-A
Poměr signál/šum podle CCIR (94 dB SPL) 72 dB
Poměr signál/šum podle A (94 dB SPL) 84 dB-A
Max. akustický tlak (SPL) při zkreslení < 0,5% 114 / 147 / 153 dB
Max. výstupní napětí -1 dBu
Napájecí napětí (P48, IEC 61938) 48 V ± 4 V
Konektor XLR 3M
Hmotnost 445 g
Průměr 64 mm
Délka 145 mm Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší            Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Tento e-shop je umístěn na serveru ELEKTROAKUSTIKA.CZ. Používá se opensource systém OpenCart
MIKROFONY © 2019