NEUMANN M 149 Tube

NEUMANN M 149 Tube
NEUMANN M 149 Tube NEUMANN M 149 Tube NEUMANN M 149 Tube
Výrobce: NEUMANN
Model: NEUMANN M 149 Tube
Dostupnost: 5 až 10 dní
Cena: 107 865Kč
Bez daně: 89 145Kč

Elektronkový mikrofon, napáječ N149, EA170, AL kufr, stříbrný

Univerzální high-end elektronkový mikrofon s jedinečným zvukem a komplexní možností nastavení prametrů včetně 9 směrových charakteristik a 7 úrovní basového filtru. Použitá kapsle s dvojitou membránou pochází z legendárních typů U 47 a M 49.

autorizovaný prodejce
M 149 Tube je všestranně nastavitelný mikrofon s dvojitou membránou. Použitá mikrofonní kapsle, známá z legendárních mikrofonů U 47 a M 49, je připojena na elektronku pracující jako impedanční převodník. Oproti dřívějším koncepcím s transformátorem používá M 149 Tube beztransformátorové výstupní obvody umožňující mimo jiné použití dlouhých mikrofonních kabelů bez jakéhokoliv zabarvení zvuku. S možností volby mezi 9 směrovými charakteristikami je mikrofon ideální volbou pro jakékoliv použití. Stejně jako jeho předchůdci je M 149 Tube vynikající vokální mikrofon, a to nejen díky použité kapsli, ale i moderním obvodům, vyznačujícím se velice nízkým šumem.Kardioidní směrová charakteristika se blíží superkardioidní, na vyšších kmitočtech je směrovější, což je také vlastnost mikrofonů U 47 a U 47 fet.

Mikrofonní kapsle je kvůli omezení hluků pružně uložena uvnitř krycí mřížky. Plocha pod kapslí je kónicky tvarována pro rozptýlení odražených zvuků z horní poloviny akustického prostoru. Tato konstrukce vylučuje jakékoliv rušení zvuku přicházejícího přímo do kapsle. Velká krycí mřížka obklopující kapsli je akusticky otevřená a zlepšuje realistický zvuk mikrofonu, který je možné přepnout do devíti směrových charakteristik: kulové, kardioidní, široké kardioidní, úzké kardioidní, osmičkové a všech poloh mezi základními.

Elektronka typu trioda, použitá v M 149 Tube, vybraná pro své výjimečné přenosové vlastnosti, spolupracuje s osvědčenými beztransformátorovými obvody. Důvod pro toto zapojení je možnost řízení audio signálu mezi kapslí a výstupními obvody. Jako další část signálové cesty je speciálně navržený integrovaný zesilovač s velmi nízkým zkreslením (THD < 0.002% při ± 10 V), velice nízkým šumem a velkým výstupním proudem. Nízká výstupní impedance a vyšší proud dovolují použít kabely až 300 metrů dlouhé bez jakéhokoliv snížení kvality zvuku. Elektronkový zesilovač mění vysokou impedanci kapsle a přidává 10 dB zisku. Dynamický rozsah je impozantní, špičkový výstup může být až ± 10 V při 20 mA.

Basový filtr má 7 poloh v půloktávových krocích mezi 20 Hz a 160 Hz (-3 dB). Tento filtr se může použít i pro potlačení hluku klimatizace nebo při silném větru. Dále je filtr účinnou pomůckou pro omezení „proximity“ efektu pro snímání z malé vzdálenosti.

K mikrofonu se dodává síťový zdroj N 149 A s možností připojení na napětí 100 - 240 V, se speciálním 8 žilovým kabelem pro mikrofon.

Vyrábí se v barvě matný nikl.

Elektronkový přepínatelný velkomembránový mikrofon
Tlakově-gradientní převodník s kapslí s dvojitou membránou
Beztransformátorové obvody
Vysoká výstupní úroveň
Akusticky otevřená krycí mřížka
9 směrových charakteristik: kulová, kardioidní, široká kard., úzká kard., osmičková a mezipolohy
7 polohový basový filtr
Balení včetně napájecího zdroje, pružného závěsu, kabelu a hliníkového kufříku

 

Akustický systém tlakový gradientní
Směrová charakteristika kulová, kardioidní (široká/standardní/úzká), osmičková + mezipolohy
Frekvenční rozsah 20 … 20 000 Hz
Citlivost při 1 kHz/1 kOhm 34/47/62 mV/Pa
Nominální impedance 50 Ohmů
Min. zatěžovací impedance 1000 Ohmů
Úroveň šumu podle CCIR 28/25/23 dB
Úroveň šumu podle A 16/13/11 dB-A
Poměr signál/šum podle CCIR (94 dB SPL) 66/69/71 dB
Poměr signál/šum podle A (94 dB SPL) 78/81/83 dB
Max. akustický tlak (SPL) při zkreslení < 0,5% 120 dB
Max. výstupní napětí 18 dBu
Dynamický rozsah mikrofonního zesilovače (A) 101 dB
Napájení napájecí zdroj N 149 A
Konektor (mikrofonní)) DIN 8F
Konektor (napájecí) XLR 3M
Hmotnost 730 g
Průměr 70 mm
   
parametry koule/kardioida/osmička 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší            Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Tento e-shop je umístěn na serveru ELEKTROAKUSTIKA.CZ. Používá se opensource systém OpenCart
MIKROFONY © 2019